Lékař ve vysílání ČT: Žádná pandemie koronaviru zde nikdy nebyla

PRAHA | Stále více vystupují odborníci, kteří zpochybňují oficiální verzi o obávaném koronaviru. Lékař docent MUDr. Martin Balík, Ph. D., který je zástupce primáře intenzivní péče na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny, prohlásil, že prakticky žádná pandemie tu nikdy nebyla. Podle lékaře navíc koronavirus je čím dál tím slabší a tedy méně nebezpečný pro lidi, píše o prohlášení lékaře ve vysílání České televize slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

MUDr. Martin Balík, Ph. D. a dvě zrůdy (Hamáček – Babiš)

Docent Martin Balík v rozhovoru pro Českou televizi prohlásil, že žádná pandemie tu ani nebyla: „No my v intenzivní péči říkáme, že tu nikdy žádná pandemie nebyla, protože my jsme vlastně zaplnili ty naše kapacity, které jsme měli připravené, tak ze 60%.“

Jak dále tvrdí, v současnosti se věnují zejména pacientům, kteří nemají s nákazou nic společného. Lidí, kteří jsou na Covid-19 pozitivní, je podle něj minimum:“ V podstatě to, co léčíme teď, je prázdninový režim, léčíme mnoho pacientů, kteří jsou Covid-19 negativní a mezi nimi zvládáme velmi dobře těch celkem, a zde upozorňuji na to číslo, asi 25 pacientů na celou Českou republiku,“ kteří jsou u nic pozitivní na Covid-19, což je pro zdravého člověka takový těžší rýma, nebo nastuzení.

Lékař docent MUDr. Martin Balík, Ph. D. rovněž tvrdí, že koronavirus oproti začátku zeslábl. Podle něj je Covid-19 v něčem podobný chřipce, ale v něčem se také odlišuje: „Ta patogenita, nebezpečí toho toho viru není až tak v zátěži pro ten organismus, ten je podobný chřipce, až na některé aspekty, ale především v tom, že je velmi nakažlivý a dokáže se namnožit do obrovské infekční dávky.“ To je ten rozdíl, proto podle odborníků u jinak nemocných je nebezpečný, ale pro zdravé lidi nepředstavuje nebezpečí, tak jako chřipku vyležíte, ale vážně nemocné i chřipka zabíjí.

Jak na závěr rozhovoru řekl, tak Covid-19 mezi námi bude i nadále, ale neobává se toho. Prostě se s ním musíme naučit žít.

Reklama: