Je na drogách? DJ Trump: Moskva nechce, aby byl zvolen do svého druhého funkčního období

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump zase bavil svět, když prohlásil, že Moskva nechce, aby byl zvolen do svého druhého funkčního období, protože nikdo nebyl vůči Rusku tak tvrdý, jako byl on. Ač v Moskvě sklízel převážně výsměch, jelikož jen žvanil a žvanil.

Je DJ Trump schopen rozpoznat svou ruku nebo sebe? | repro: Sputnik (© REUTERS / Joshua Roberts)

„Poslední člověk, kterého by chtělo Rusko vidět v úřadu je Donald Trump,“ prohlásil šéf Bílého domu na tiskové konferenci. Mezi své úspěchy, které se podle jeho názoru Rusku nelíbí, uvedl DJ Trump upevnění ozbrojených sil, zvýšení výdajů na Severoatlantické aliance (SA) a také sankce proti ruským plynovodům. Peníze do SA nikdo, ale nepřidal a Nord Stream 2 se staví, Síla Sibiře je už funkční, tak jako plynovod Turecký proud, který se prodlouží přes Balkán až do Maďarska.

Vůdce SS Trump přitom vyjádřil názor, že Čína také nechce jeho znovuzvolení. Ředitel Národního střediska pro kontrarozvědku a bezpečnost William Evanina dříve prohlásil, že se ruské úřady prý pokoušejí očernit kandidáta na prezidenta SS demokrata Joe Bidena, protože ho pokládají za představitele protiruského establishmentu, a podpořit Trumpa. TO už je takový tradiční rusofóbní kabaret.

Jako příklad Evanin uvedl proruského ukrajinského poslance Andrije Děrkače, který šíří podle jeho slov prohlášení o korupci – mj. zveřejňováním zachycených telefonátů, aby poškodil kandidaturu bývalého viceprezidenta Joe Bidena a Demokratickou stranu.

Speciální služby SS a řada politiků země obviňují Ruskou federaci z vměšování se do prezidentských voleb roku 2016, které vyhrál Donald John Trump. Téměř dvouleté vyšetřování zvláštního amerického prokurátora Roberta Muellera potvrdilo obvinění, zároveň však Mueller nenašel důkazy údajné dohody mezi prezidentem Trumpem a Ruskem. Což je takový americký protimluv – obvinění se prokázalo, ale důkazy nejsou.

Joe Biden – zloděj a bandita

Rusko nejednou odmítlo obvinění z pokusů ovlivnit demokratické procesy v různých zemích. Prezidentův mluvčí Dmitrij Sergejevič Peskov je označil za naprosto neodůvodněná. Dle ruského ministra zahraničí Sergeje Viktoroviče Lavrova neexistují žádná fakta, která by potvrzovala údajné ruské zasahování do voleb v jakékoli zemi.

Duck Donald John | Cartoon by Gary Varvel – Cartoonist Gary Varvel: Donald Trump as an angry Donald Duck

Reklama: