Jan Zahradil vyzval k českému nacionalismu

PRAHA | Europoslanec za ODS Jan Zahradil se postaral podle autora článku české mutace webu Sputnik o další kontroverzi. Na svém Facebooku totiž vyzval k vytvoření nacionalistické opozice vůči liberálnímu „progresivismu“. Někteří uživatelé však představu českého nacionalismu neunesli, píše zpravodajský server světová agentury rozhlasu Sputnik, který je z rodiny zpravodajských agentur Rusko dnes.

Jan Zahradil volá po českém nacionalismu

Dočteme se, že ve svém stručném příspěvku se Zahradil zamyslel nad tím, jaké politické hnutí se může stát hlavním oponentem současné liberální levice. Podle něj upínání k tradičním katolickým hodnotám je v sekulární české společnosti bezperspektivní.

Proto se domnívá, že je nutné postavit se za umírněný nacionalismus: „Představa některých pravičáků, že soudobé vlně politicky korektního liberálního progresivismu bude hlavním politickým oponentem jakýsi revival konzervativně-katolického tradicionalismu, je zcela mylná. V ateistické, sekulární a do značné míry rovnostářské (nemyslím to pejorativně) české společnosti to může být pouze nějaká umírněná verze ‚soft‘ nacionalismu,“ vysvětlil europoslanec.Reklama: