Takže ODS je teď filiálkou Tchajwanu nebo co?!

Už X měsíců slyším, že Miloš Vystrčil, kterého nikdo neznal do doby, než se stal předsedou senátu a začal vykládat, že let na Tchajwan je něco jako rozhodnutí, zda Kryštof Kolumbus doplul do Ameriky a nebo ne, pojede na Tchajwan a tím se vše vyřeší. Je záhadou, proč tam nejede. Už několik měsíců by si mohl koupit letenku a jet tam.

Tomáš Tyl | foto: archív autora

Ano, moment napětí je zcela zásadní (!!! Pozor, Miloš jede!!!) a ODS si myslí, že národ, který má podle mne nepřeberně úplně jiných problémů, čeká na to, jak Miloš pojede na Tchajwan. A nemohl by už teda jet? Aha, nemohl, protože letadlo mu pošlou Tchajwanci. No, super. Já sice moc nevím, proč náš ústavní činitel odmítl vládní letadlo a letí tedy letadlem tchajwanským, i když chápu, že výlet na Tchajwan by chtěl kde kdo a ODS jde o velikost. Jo, na velikosti záleží.

No a tak jako co? Poletíte na Tchaiwan, naštvete tím Čínu a co jako dál? Já nevím, jestli si to pan předseda uvědomuje, ale až se Čína nas….nazlobí a odřízne Tchaiwan od pevniny, bude to ostrov na velikostní úrovni Šalamounových ostrovů nebo Belgie, který ale žije zejména z mezinárodního obchodu a s tím bude konec.
Nu, ale proč bychom nenaštvali nějakou říši, že? Máme totiž málo nepřátel a tak si myslím, že když si senátoři Hilšer a Fischer vzali na starosti pruzení Ruska, je zcela logické, že si Vystrčil a Drahoš vezmou iritaci Číny.
A můžu se zeptat, od kdy je v kompetenci Senátu ČR místo hledání spojenců vytváření nepřátel?!
Protože právě to děláte!Reklama: