Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

JUDr. Jiří Vyvadil

Řeknu to jinak. Když neuměl přijet v době, kdy Trump byl na počátku svého prezidentství rozhodně zajímavou světovou postavou a bojovníkem proti mainstreamu, tak teď už přijíždět rozhodně nemusel a vlastně ani neměl.

Z veřejných zdrojů je známo, že si prosadil téma vztahů s Ruskem a Čínou i při jednání s premiérem i prezidentem, ač z české strany nikdo o to nestál. Zejména Miloš Zeman je Američanům solí v očích, když jeho vztah k Rusku i Číně je dobrý, ba kdysi výborný. Pompeo bude zřejmě proti tomu brojit. No má vůbec smysl poslouchat tohoto muže, který za 5 měsíců už nemusí být ve funkci? Možná ano. Bude-li vyměněn někým z opačné politické stáje tak víme, že útoky zejména proti Rusku se jen přiostří. Tak alespoň nevyjdeme ze cviku.

M.Rd. Pompeo a obsah jeho lebky

Protože by to nebyli Američané, aby znovu neukázali, jak jsou politicky schizofrenní. Na našeho prezidenta jsou roztrpčení nejen demokraté, že označil hnutí BLM za černošský rasismus, ale stejně prý i republikáni. Že tím v podstatě jednoznačně podpořil snahu prezidenta Trumpa namířenou proti násilí, které rozpoutali černošští aktivisté proti policii a veřejné moci je – zdá se – nerozhodné. Nemá moc smysl se v nich rozebírat.

Ještě že už nepřichází v úvahu, že by u nás chtěli amíci rozmístit nějaké ty americké vojáčky, jako kdysi za časů Topolánka a Vondry radar.… Na to se fakt hodí jen naši xenofóbní protiruští Poláci.

Shrnuto tedy. Čím méně často sem kdokoliv z amerických politiků dorazí, tím lépe.

Konec konců, až skončí koronavirus, budou USA velmocí druhého řádu, ať už jim bude vládnout kdokoliv.

Reklama: