Václav Klaus: Tradice nejsou zbytečné

VRCHLABÍ | Druhý prezident ČR profesor Václav Klaus se v pondělí 10. srpna tradičně vydal zdolat nejvyšší českou horu Sněžku, aby si na jejím vrcholu připomněl Svatovavřineckou pouť. Kromě něj se akce zúčastnily stovky lidí jak z Česka, tak i z Polska, píše Echo24.cz.

Klausovi na vrcholu Sněžky

Jak dále informují ParlameníListy.cz, tak prezident Klaus se na pouť vydává povětšinou v doprovodu své rodiny. Institut Václava Klause v pondělí zveřejnil fotografii, na níž je exprezident na vrcholu Sněžky a poblíž něj jsou duchovní.

Této túry na Sněžku se zúčastnily stovky lidí. Tisíce poutníků přicházely z české i z polské strany. Polední bohoslužby pod širým nebem u kaple svatého Vavřince na vrcholu Sněžky se zúčastnili mimo jiné kardinál Dominik Duka, prezident Václav Klaus a jeho syn Václav, zástupci polské katolické církve a někteří starostové krkonošských obcí a měst.

Výšlap na Sněžku je již každoroční tradicí na svátek svatého Vavřince, který je patronem kuchařů, cukrářů, pivovarníků či hostinských, ale i nejvyšších českých hor. Jméno svatého Vavřince nese také kaple, která stojí na vrcholu Sněžky.

„Tradice nejsou zbytečné. Ta svatovavřinecká na Sněžce trvá už třetí desetiletí. Na shledanou zase za rok,“ objevilo se k tomu na Facebooku Klausova institutu.


Paradoxně právě ve stejný den se začal českým internetem šířit úryvek z Istanbulské úmluvy, která si naopak klade za cíl „vymýcení předsudků, obyčejů, tradic a veškerých dalších zvyklostí“ a změna sociálních a kulturních vzorců chování. K tomu všemu mají členské státy „zavádět nezbytná opatření“.

Reklama: