FSB zabránila teroristickému útoku v Baškirsku

NIŽNIJ NOVGOROD | Obyvatel baškirského Něftěkamsku byl zadržen kvůli podezření z přípravy teroristického útoku – chtěl zapálit budovu místní správy. Ke svému činu chtěl použít improvizované zápalné zařízení. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, s odkazem na FSB.

FSB

„Důstojníci FSB odhalili úmysly obyvatele města Něftěkamsk, který chtěl spáchat teroristický útok, a to zapálením budovy správy městské části pomocí improvizovaného zápalného zařízení,“ uvádí se v zprávě FSB. Tuto akci podle údajů speciální služby plánoval muž s cílem destabilizace činnosti státních orgánů a podněcování protestní aktivity proti současnému ústavnímu pořádku.

Zároveň s tím vedl otevřenou kampaň na internetu. Podezřelý byl zadržen ve fázi přípravy k trestnému činu. Muž poskytl svědectví, ale detaily nebyly uvedeny. U něj doma pak FSB zabavila zařízení, ve kterých „byly informace o přípravě teroristického činu“ a také video o výrobě a testování zápalných směsí.

Reklama: