Druhá světová válka vlastně ještě neskončila

Já bych si dovolil říct, že válka pokračuje. Připomeňme také, že uplynulo 75 let od bombardování japonských měst Hirošimy a Nagasaki atomovými bombami. Dnes se vedou spory o tom, zda to byl trik, který měl ovlivnit jednání Postupimské konference a kde byli zástupci Sovětského Svazu, Spojených států a Velké Británie, která tam hrála nějakou podružnou roli.

Zdeněk Zbořil

Ale my se při té příležitosti na to soustřeďujeme až příliš a přitom nemluvíme o tom, že vlastně šlo o ukončení 2.sv.války na Dálném východě a jihovýchodní Asii a to je problém, který by zasloužil pozornosti přinejmenším Evropské unie, paní poslankyně Langšádlové a BIS, protože znalosti, vzorce, které mají dnešní politici mají v hlavách, jak říká paní poslankyně o tom co se vlastně v té době stalo v roce 1945 jsou informace zcela falešné.

Nám vlastně nedošlo, že válka na Dálném východě a v jihovýchodní Asii vůbec neskončila v roce 1945, ona naopak začíná, začíná francouzsko-vietnamským konfliktem, který přerostl v americkou válku a končí až v roce 1975 . My vůbec nevíme, že 2.sv.válka pro Indonésii končí až v roce 1949.

My vůbec nemluvíme o to, že existuje ještě poslední reziduum 2.sv.války a to je válečný stav mezi OSN a KLDR na Korejském poloostrově. Válka nekončí 2.září 1945 podpisem kapitulace Japonska za určitých výhodných podmínek pro USA, ale ani obsazením Kurilských ostrovů, Sachalinu a v podstatě všech území, které carské Rusko ztratilo v rusko-japonské válce v roce 1904.

Zůstává rozdělena Korea, která byla obsazena Rudou armádou a teprve na základě dohod vlády Spojených států a Sovětského svazu byla stanovena hranice na 38.rovnoběžce a napětí celé studené války se odehrává právě na této hranici a která je stále ještě válečná Takže 2.sv.válka skončila pro Korejce pouze příměřím a kdo tu válku ukončí vlastně ani nevíme, bude to ČLR, budou to Japonci, budou to Spojené státy, bude to Ruská federace a plus dva korejské státy?

Reklama: