Odporné totalitní praktiky iDNES

BEROUN | Sociolog Petr Hampl na svých sociálních sítích zveřejnil korespondenci s novináři z MF Dnes. Vyčetl jim používání totalitních praktik při jejich činnosti, píše Sputnik. Podle Hamplem zveřejněné korespondence po něm novináři MF Dnes chtěli vědět, proč jsou jeho texty k nalezení na stránkách Vlasteneckých novin.

Totalitní praktiky iDNES nadzvedly Petra Hampla

„Otázka MF Dnes: Dobrý den, všiml jsem si, že na webu Vlastenecké noviny jsou uveřejňovány texty, kde jste uveden jako autor (např.: https://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=255986) – v tomto případě jde o přebraný článek z Vašeho blogu). Zajímá mě pouze, zda víte, že jsou Vaše texty ve Vlasteneckých novinách uveřejňovány. A pokud ano, proč spolupracujete právě s tímto webem?“ citoval na svém Facebooku Petr Hampl dotaz novinářů.

Sociolog připomněl, že jeho texty jsou veřejné na stránkách jeho blogu a jsou volně dostupné, přičemž neví, kdo všechno je přebírá.

„Odpověď Petra Hampla: Moje texty jsou volně k dispozici. To znamená, že je kdokoliv může brát a umisťovat na svoje weby. Vůbec netuším, kdo všichni je přebírají. Jestli je chcete pro iDnes, jsou k dispozici i Vám. Jen prosím o řádné označení, že jsem autorem,“ odpověděl sociolog.

Následně poukázal na podle jeho názoru totalitní praktiky, které MF Dnes používá. Jedná se o to, že se snaží útočit na okolí zájmové osoby.

„Nechci řešit, jestli to šéfredaktor Vlasteneckých novin Radek Velička s nějakým článkem přehnal nebo nepřehnal. Ale všimněte si techniky, kterou MF Dnes používá. Když mají něco proti Radku Veličkovi, neútočí přímo na něj, ale na lidi kolem něj. Je to odporná totalitní praktika, kdy režim útočil na děti, manželky, přátele, rodiče, spolupracovníky, obchodní partnery apod.,“ prohlásil Petr Hampl.

Reklama: