Bývalý americký prezidentský kandidát: Za neúspěchem Obamy stojí Russia Today

WASHINGTON | Popularita ruské zpravodajské televizní stanice Russia Today (RT) ve Spojených státech (SS) roste. To znepokojuje americké politiky, kteří pak jsou schopni vynášet takové soudy jako, že RT je nebezpečí a podobně.  Mitt Romney, který neúspěšně kandidoval na prezidenta SS dokonce prohlásil, že rostoucí vliv RT má podíl na neúspěchu Baracka Husseina Obamy. Informuje RIA Novosti s odkazem na článek The Washington Post.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

„Jaká je strategie Vladimira Putina,“ položil sám sobě otázku Mitt Romney. Podle něj je to, že Američan zapne TV a pak už rovnou RT. Ovšem nějak nedomyslel, že pokud velká část Američanů sleduje anglické vysílání RT, tak proto že chtějí. Protože angličtina moderátorů je kvalitnější,nežli v rámci amerických televizí a informace jsou informace a ne komentáře či propaganda americké vlády.

Pak není divu, že třeba John Kerry mluvil v roce o RT jako „o hlásné troubě propagandy“ s tím, že je třeba RT dát náustek. Volal po cenzuře médií, které nemají stejný pohled na svět jako vláda ve Washingtonu. Tyto aktivity jasně dokazují jaký je stav svobody v SS.

Reklama: