Austrálie vydala zatykač na lékaře, který se objevil v náborovém videu Islámského státu

CANBERRA | Australská policie vydala dnes zatykač na lékaře, který se objevil v náborovém videu teroristické organizace Islámský stát (IS). Muž v něm vyzývá zdravotníků ze Západu, aby přišli do Sýrie a přidali se k němu, uvedla agentura AP.  Devětadvacetiletý Australan Tareq Kamleh vystudoval medicínu a pracoval v několika australských nemocnicích. Informuje slovenský zpravodajský server HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Kamleh se objevil  v náborovém videu IS zveřejněném v dubnu, v němž označil své působení v Sýrii za „džihád za islám“. Kamlehov otec je původem Palestinec a jeho matka se narodila v Německu, přičemž konvertovala na islám. Jejich syn vyrůstal v Západoaustralská městě Perth. Lékař ve videu uvedl, že jediné, co lituje na svém odchodu z Austrálie je, že tak neudělal dříve.

„Pokud by se Kamleh, který v Sýrii vystupuje pod jménem abú Júsuf Austrálie, vrátil zpět do Austrálie, zatkli by ho na základě tří obvinění souvisejících s terorismem,“ uvedla ve stanovisku australská federální policie, která dodala, že muži hrozí až 45 let vězení.

Reklama: