Tuniská vláda povolává armádní zálohy na ochranu turistů

TUNIS | Tuniská vláda včera oznámila, že v důsledku pátečního útoku v letovisku Sousse přijme mimořádná bezpečnostní opatření, a to zejména v turistických oblastech a archeologických lokalitách. Jak vysvětlila agentura Reuters, stane se tak ve snaze zachránit cestovní ruch, který je pro Tunisko klíčovým zdrojů příjmů. Informuje Tisková agentura Slovenské republiky na svém zpravodajském serveru Teraz.sk.

Habíb Síd | foto: hlavnespravy.sk

Habíb Síd | foto: hlavnespravy.sk

Velkou ránu tomuto odvětví zasadil již v březnu útok dvojice islamistů v muzeu Bardo v hlavním městě Tunis, při kterém přišlo o život 21 turistů, převážně z Německa, Polska, Španělska a Itálie, jakož i jeden policista.

V souladu s plánem tuniské vlády budou ještě v této letní sezóně ve všech hotelech a podél tuniského pobřeží rozmístěni příslušníci ozbrojených složek určeni na ochranu turistů.

Uzavření oblastí s islamsity a jejich likvidace armádou, to je řešení podle tamní vlády

Tuniský premiér Habíb Síd dnes kromě toho uvedl, že horské oblasti země, které jsou označovány za bašty islamistických ozbrojenců, budou prohlášeny za uzavřené vojenské zóny, čímž se usnadní boj vládních sil proti podezřelým extremistům. V zájmu posílení bezpečnosti v zemi budou do služby povoláni i vojáci v záloze.Premiér Síd dále oznámil, že v Tunisku budou rozpuštěny všechny nepovolené politické strany a sdružení, čímž měl podle agentury Reuters na mysli zejména skupiny šířící radikální islám.

Tuniská vláda již v noci na dnešek oznámila, že v průběhu týdne hodlá zavřít 80 mešit, které jsou mimo státní kontroly, kvůli tomu, že v nich dochází k podněcování násilí.