V Austrálii surfař utrpěl vážná zranění při útoku žraloka

CANBERRA | Dvaatřicetiletý surfař utrpěl dnes vážná zranění při útoku žraloka na východě Austrálie. K incidentu došlo ve stejné oblasti, kde žralok v únoru tohoto roku zabil japonského turistu, uvedla agentura AP s odvoláním na policii. Australan před útokem zvířete surfoval spolu se dvěma kamarády na místní pláži Light House ve městě Ballina, informuje slovenský zpravodajský server HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Toto letovisko se nachází ve státě Nový Jižní Wales – turistické destinaci ležící 600 kilometrů severně od Sydney. Policie k zranění uvedla: „Muž značné poranění v spodní části nohou.“ Jeho kamarádi mu pomohli dostat se na břeh. Pak byl vrtulníkem převezen do nejbližší nemocnice Gold Coast, vzdálené 100 kilometrů severně od pláže.
Policie bezprostředně neposkytla žádné podrobnosti o druhu či velikosti žraloka, který na muže zaútočil. Žraloci se u australského pobřeží vyskytují běžně, přičemž na lidi útočí jen v ojedinělých případech. Austrálie eviduje v posledních desetiletích bilanci méně než dva smrtelné útoky žraloka bílého na člověka za rok.

Reklama: