Spojné státy (SS) zavírají oči před ukrajinským nacismem. Proč asi?

WASHINGTON | Američtí reportéři a novináři neinformují o nacistech na Ukrajině pravdivě, míní profesor ekonomie na univerzitě v Ottawě Michel Chossudovsky, který v rozhovoru pro agenturu Sputnik uvedl, že raději používají slova „pravý“ a „konzervativní“, kterými nahrazují slovo „nacistický,“ informuje agentura RIA Novosti. Ovšem profesor ukázal na výjimku v článku Daily Beast, který nesel titulek: „Vojenští instruktoři Spojených států mohou na Ukrajině trénovat nacisty z praporu Azov aniž by to věděli.“

Nacistická krysa Jaceňuk

Nacistická krysa Jaceňuk

„Oni sice odsoudí nacistické jednotky (vláda), ale stále popírají, že tamní režim má nacistické znaky a tvrdí, že tam je nastolena demokracie,“ uvedl Chossudovsky.„The New York Times od počátku tvrdil, že nová Ukrajina je vzkvétající demokracie. A teď nechce přiznat, že ve skutečnosti je to rozkvět nacismu,“ tvrdě udeřil profesor v rozhovoru na vlivný americký deník.

Za vše může Bílý dům

Bílý dům s černým křováckým obyvatelem

Bílý dům s černým křováckým obyvatelem

Podle dalšího analytika a amerického odborník v oblasti geopolitiky Erica Draytsera se americký mediální chování nezmění, dokud nezmění politika Bílého domu vůči Ukrajině.

„Myšlenka, že všechno, co se děje na Ukrajině způsobeno ruskou agresí, je pevně implantovaného ve veřejném tvorbě mínění občanů Spojených států a může za to osmnáctiměsíční masivní propaganda obou hlavních politických amerických stran a médií hlavního proudu,“ řekl Draytser.