Tsipras se zbláznil? Dohodu musíme akceptovat, ač jí nám vnutili

ATHÉNY | Řecký premiér Alexis Tsipras obhajoval včera dohodu o dluhové krizi své země dosaženou na summitu lídrů eurozóny. Jednání sice označil za špatnou noc pro Evropu a dohodu za vnucenou Řecku, ale zdůraznil, že kompromisní a zabraňuje odchodu Řecka z eurozóny a proto musí být uskutečněna.

Alexis Tsipras

Alexis Tsipras

O tvrdošíjném postoji Tsiprasise zachování eura v Řecku informoval slovenský zpravodajský server HlavnéSprávy.sk s odkazem na agenturu Reuters.

Tsipras v rozhovoru pro státní televizi včera večer prohlásil: „Plně přebírám odpovědnost za podepsání textu, v který nevěřím, ale jsem zavázán ho realizovat“. Podle vlastních slov zápasil o to, aby nemuseli být snižovány mzdy a důchody, přičemž dohodnuté fiskální úpravy jsou mírnější než v minulosti.Nezradil jsem, neodstoupím…podvodník a lhář Tsipras podvedl své voliče

Tsipras, který čelí velké nespokojenosti s dohodou ve vlastní levicové straně Syriza, také řekl: „Řecko se musí držet dohodnutých opatření.“ A dodal, že má v úmyslu setrvat ve funkci celé čtyři roky, odmítl tak předčasné volby.

„Nebudu utíkat před těmito povinnostmi a budu se snažit realizovat svůj politický program během čtyřletého období,“ uvedl. „Krutou pravdou je, že tato jednosměrná cesta pro Řecko nám byla vnucena,“ prohlásil.Tím vším prokázal, že je jen lhář a podvodník, jelikož jeho program byl zcela jiný a své voliče tvrdě zradili, jelikož jeho kroky podporuje dnešní opozice, kterou z vlády právě svým programem vyhnal on, Tsipras a jeho strana. Dnes už zase jen zadnici v Bruselu poslušně líže.