Izrael přitvrzuje: Až 20 let natvrdo za házení kamení

JERUZALÉM | Izraelský parlament schválil zákon, který zajistí přísné tresty pro lidi, kteří házejí kameny na projíždějící vozidel, píše britský portál Daily Mail. Jedná se o zábavu arabských výtržníků.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímekJak dále informuje Konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak zákon byl schválen v pondělí večer a je zaměřen proti výtržníkům, kterým nyní hrozí odsouzení od 10 až do 20 let, v závislosti na okolnostech. Nový zákon také usnadňuje potrestání těch, kteří házeli kameny na vozidla policejních hlídek.

Arabský poslance Izraelského parlamentu označil zákon za pokrytecký

Dosud platil zákon, který určoval, že viníky mohli potrestat, jen pokud jim dokázali, že házeli kameny se zlým úmyslem. Navrhovatelé zákona tvrdí, že soudci často museli viníkům připsat další přestupky, jako například poškození auta nebo útok na policisty, pokud je chtěli dostat do vězení.

Nisan Slomiansky, šéf parlamentního Výboru pro spravedlnost, který legislativu obhajoval, nazval házení kamenů život ohrožujícím jevem, který je třeba tvrdě vymýtit.

Arabský poslanec Džamál Zahálka obvinil parlament z pokrytectví. Podle jeho slov může být zákon týkající se házení kamenů zneužit izraelskými bezpečnostními silami. Zákon se vztahuje na území Izraele, nikoli na Západní břeh Jordánu.

Reklama: