V Rusku včera vznikla exilová vláda Ukrajiny

MOSKVA – KYJEV | Včera v Moskvě představil svou exilovou vládu Ukrajiny Mykola Azarov, který byl premiérem Viktora Janukovyče, který byl nelegálně a pučem vyhnán ze země, kdy je stále legitimně zvoleným prezidentem. O exilové vládě informoval server HlavnéSprávy.sk.

Mykola Azarov

Mykola Azarov


Na Ukrajině v rámci Majdanu proběhl zločinecký nacistický puč, kdy junta řízena z Bílého domu a Bruselu vyhnala ze země prezidenta Janukovyče. Na základě mezinárodního práva je Janukovyč stále prezidentem Ukrajiny, ač pobývá v exilu v Ruské federaci. Janukovyč Mykolu jako jediný legitimní prezident Ukrajiny nikdy neodvolal, proto i on je stále premiérem.

Vláda pro případ změny pozic?

Ovšem nejedná se o Janukovyčovou iniciativu, jelikož je dle práva stále prezidentem, proto exilovým prezidentem bude Volodymyr Olejnyk, aby Janukovyč zůstal legitimním vyhnaným prezidentem.

Azarovová vláda se sotva dostane k moci, ale ruští experti se shodují, že mít ji po ruce se pro každý případ hodí. Kromě toho Moskva může tvrdit, že kromě vlády v Kyjevě existuje i další část ukrajinské společnosti , kterou Kyjev nereprezentuje.

Reklama: