Ukrajinští extrémní nacisté vyhlásili „křížové tažení“ proti Rusku, ale i proti Porošenkovi

KYJEV | Extrémní ukrajinští nacisté používají stále agresivní rétoriku. Stále více vyhrožují. Nevyhrožují však jen Rusku, ale také vládním orgánům v Kyjevě, píše německá publikace Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Informuje agentura RIA Novosti.

extrémní ukrajinští nacisté a banditi | foto: ria.ru.

extrémní ukrajinští nacisté a banditi | foto: ria.ru.


Jeden z vůdců ukrajinských nacistických extremistů Dmitry Korchinskij vyzval ke „křížové výpravu“ proti Rusku. „Moskva musí hořet,“ šílel v amoku svého prohlášení duševní zrůda a nacista Korchinskij.

Proti všem…

Ve stejné době ovšem extrémní nacisté představují přímou hrozbu pro nacistickou vládu Ukrajiny. Generální prokuratura je obviňuje z rabování vytváření nelegálních útvarů a jiných trestných činů.

Není to tak dávno, bylo možné sledovat otevřené střety mezi policií a ozbrojenci na Ukrajině. Příkladem je přestřelka s mrtvými mezi bandity Dmytra Jaroše a ukrajinskou policií v Mukačevu.

Německé noviny také připomínají, že extrémní nacisté požadují abdikaci prezidenta Petra Porošenka, kdy jej obviňují z vlastizrady, když se nulovým způsobem snaží plnit dohody z Minsku.