Jaký je rozdíl mezi chlapem a zmrdem?

Když byl Roman Joch ještě poradcem premiéra Nečase, stalo se, že řekl něco zbytečného, hloupého a urážlivého o Václavu Klausovi starším. Stane se, sám jsem také prostořeký, takže pro to mám pochopení. Jenže Roman Joch je chlap a slušný člověk, takže okamžitě po té události rezignoval. Nechtěl premiéra Nečase vystavovat ani minimálnímu riziku.

Petr Hampl - sociolog

Petr Hampl – sociolog

Jeden z hlavních euroasistentů Petra Macha, Martin Pánek, napsal před pár týdny článek, ve kterém fakticky požadoval zrušení státní suverenity České republiky a napsal dokonce, že mu Česká republika není o nic bližší než Japonsko.

Samozřejmě tím Petra Macha vážně poškodil a vystavil riziku (ty názory totiž mohou být Petrovi Machovi připisovány, i když je nezastává). Myslíte, že také bleskově rezignoval? Samozřejmě, že ne. Za dva dny vydal prohlášení, že Českou republiku vlastně miluje a nechal to vyhnít. Dopady na člověka, který ho vytáhl nahoru, vůbec neřešil.

A to je rozdíl mezi chlapem a zmrdem (osobně mám raději starší české slovo sketa, ale ten Defensův termín se v Čechách hodně rozšířil).

Zdroj: petrhampl.com

Reklama: