Babišovo hnutí ANO lže v mediích vlastněných Babišem, aby zachránilo Babišovi kůži

Andrej Babiš je opět krok před ostatními. Jeho řešení otázky výběru daní je excelentní a ukazuje kus politického génia, opepřeného notnou dávkou bezskrupulóznosti. Navzdory tomu, že zvýšil počet úředníků, klesly mu v době ekonomického růstu výběry daní. Debakl, řekli byste. Ale Andrej Babiš si poradil snadno. ANO prostě vydalo zprávu o úžasně rostoucích výběrech. Zprávu nepravdivou, ale copak má průměrný občan možnost to zkontrolovat?

Petr Hampl | Foto: Hans Štembera - parlamentnilisty.cz

Petr Hampl | Foto: Hans Štembera – parlamentnilisty.cz

Občan se rozhoduje, jestli bude tomu dobromyslnému strýčkovi, co se už nemohl dívat, jak politici kradou, věřit nebo jestli mu věřit nebude. A věřit mu bude, protože strýček je sympatický a psali to v novinách. Ostatně, stejnou taktiku zvolila ČSSD v případě islámských kolonistů – veřejnosti říká, že je proti kvótám a přitom pracuje na jejich prosazení.

Připadá vám to amorální? Mně taky. Ale nemá se rozhořčovat nad amorálním jednáním a zároveň obhajovat politický systém, který k takovému jednání motivuje a odměňuje je. Pánové Babiš a Sobotka prostě zvolili nejefektivnější strategii, jakou současná pravidla umožňují.