Putin: Spojené státy jednají protizákonně a pronásledují lidi po světě. Komentoval zatýkání okolo FIFA

MOSKVA | Vladimir Vladimirovič Putin se včera obsáhle vyjádřil k zatýkání činitelů světové fotbalové asociace FIFA, které proběhlo ve Švýcarsku na příkaz prokurátorky ze Spojených států (SS). Podle něj pronásledování a zatýkání neamerických občanů na základě legislativy SS po celém světě jen dokazuje, že informace, které byly sděleny zakladatelem WikiLeaks Julianem Assangem a bývalým příslušníkem amerických tajných služeb Edwardem Snowdenem jsou pravdivé.

Vladimir Vladimirovič Putin

Vladimir Vladimirovič Putin

„Pokud jde o zatýkání, ke kterému došlo, tak to vypadá minimálně velmi zvláštně, protože k zatýkání došlo na základě žádosti americké strany na základě obvinění z korupce,“ řekl Vladimir Vladimirovič, když odpovídal na dotaz novinářů o vyšetřování FIFA ze strany úřadů SS a Švýcarska. Citoval jej slovenský zpravodajský server HlavnéSprávy.sk.

Spojené státy se chovají jako banditi

Ruský prezident ovšem šel ještě dál, co se týče kritiky Spojených států, ač nechtěl komentovat zda zatčení vinní jsou či nejsou, ale podle něj do toho Spojeným státům vůbec nic není. „Můžeme předpokládat, že někdo z nich něco porušil. Já to nevím. Je ale zcela jisté, že USA se to nijak netýká. Oni ti činitelé nejsou občany USA. A pokud k nějaké události skutečně došlo , tak k ní nedošlo na území USA, z čehož vyplývá, že se to USA nijak netýká. Jedná se o další zjevný pokus rozšířit svou jurisdikci na jiné státy,“ dodal .

Svým prohlášením Vladimir Vladimirovič obvinil činitele SS z porušování mezinárodního práva. Ovšem to není nic nového zločinci z Spojených států si neustále s mezinárodním právem vytírají své smradlavé a tučné zadnice, kdy i páchají terorismus a vraždy, či útočné války s nespočitatelnými obětmi na lidských životech.

Reklama: