Může uklízečka zneužít vojenskou kontrarozvědku? Nemůže. Tak co se divíte rozsudku nad Nagy-Nečasovou

Podle  informací České televize soud nepravomocně zprostil obžaloby Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) za zneužití vojenské tajné služby. Informují ParlamentniListy.cz. Před soudem jí hrozil trest tři až pět let, tak jako i u bývalých vojenských zpravodajců.

Jana Nečasová (Nagy) | Foto: ceskatelevize.cz

Jana Nečasová (Nagy) | Foto: ceskatelevize.cz

Rozsudek je nepravomocný a prokurátor Rostislav Bajger, který navrhoval pro ní 3,5 let vězení, tak jako pro obžalovaného Pohůnka, Páleníka a Kovandu, se na místě snad i s pěnou u huby ihned odvolal.

Média, která na kauze spolupracovala a převážně Česká televize tuto frašku přenášela v přímém přenose serou atomové hřiby a pohádky o nespravedlnosti. Jen málo duševně majetných si však ihned položilo otázku: Je možné zneužít pravomoc, kterou nemám? Ano, co nemám to nemohu zneužít.

Rostislav Bajger asi nebude moc duševně v pohodě, jelikož prohlásil v závěrečné řeči: „U všech se podařilo prokázat vinu.“ Takže přirovnání: Pokud nemáte pravou ruku, tak pravou rukou nemůžete nikomu dát facku. Tak je to i u zneužití pravomoci, pokud ji nemáte, tak ji nemůžete zneužít. Spáchá Ištván sebevraždu?

Reklama: