Maduro: Spojené státy si z Ruska udělaly cíl, jelikož ztrácejí vliv ve světě. Skončí jako Velká Británie

CARACAS  | Podle prezidenta Venezuely Nicolase Madura jsou Spojené státy (SS) velmi znepokojeny, že ztrácejí ve světě vojenský a ekonomický vliv. Informuje agentura RIA Novosti s odkazem na rozhovor, který poskytl venezuelský prezident televizní stanici RT. Podle Madura je Ruská federace úmyslným cílem, ale chyba je na straně Spojených států, na straně jejich agresivní zahraniční a ekonomické politiky.

Nicolás Maduro |Foto: info7.mx

Nicolás Maduro |Foto: info7.mx

Současný prezident Venezuely pokračuje v politice odkazu svého předchůdce Hugo Chaveze a oponuje vlivu SS v Latinské Americe. V rozhovoru pro RT mimo jiné řekl: „Spojené státy silně dráždí rostoucí politická a ekonomická síla zemí, které nemohou kontrolovat.“

Spojené státy se vydaly cestou na velmocenský hřbitov

„Spojené státy vidí, že ztrácí vliv, a to je to, co způsobuje, že cílovým zemím, jako je Rusko, úmyslně způsobují problémy a snaží se zastavit jejich přirozený vývoj.“  Podle něj to bude mít, ale opačný opak a věští Spojeným státům osud Velké Británie a obrovskou ztrátu vlivu.

„Jsem si jist, že dříve nebo později Spojené státy půjdou stejnou cestou jako ve Velké Británii před 70 lety,“ dodal k cestě Spojených států na velmocenský hřbitov. Podle něj nové centrum světového vlivu bude v rámci spolupráce Latinské Ameriky, Asie a Ruska.

Reklama: