Skoro 400 lidí se letos stalo obětí policejní vraždy. Polovina zavražděných zbraní policisty jsou černoši

WASHINGTON | Policie zastřelila ve Spojených státech 385 lidí. To vše stihli američtí policisté jen za pět měsíců letošního roku. Informuje agentura RIA Novosti s odkazem na vydání amerického deníku The Washington Post. Téměř polovina zavražděných jsou černoši.

Americký policejní dobytek v uniformě

Americký policejní dobytek v uniformě

Článek amerického deníku uvádí, že v průměru bylo denně zavražděno na dvě osoby, které zahynuly po střelbě amerických policistů. Zpráva federální vlády uvádí, že za poslední desetiletí se počet policejních vražd zdvojnásobil.

Ovšem ani toto číslo není konečné, jelikož se jedná o počet zastřelených. Statistika policejních vražd, kdy policisté vraždili tupým předmětem není, nebo je řádně tajena. Proto se odhaduje, že počet zavražděných může být mnohem vyšší.

Americká policie vraždí jako dozorci v koncentračním táboře

Demonstrace proti policejnímu dobytku

Demonstrace proti policejnímu dobytku

Zarážející je nejen to, že skoro polovina povražděných jsou černoši, ale také to, že policisté ve Spojených státech vraždí při výkonu služby i děti. Letos stihli povraždit již osm osob mladších osmnácti let.

Dokonce 49 policií zavražděných nebylo nijak ozbrojeno a někteří se i vzdávali. Třináct nešťastníků zaplatilo životem, protože měli u sebe hračku imitující zbraň.

Absolutně alarmující je že jen jedno procento policejních vrahů bylo z vraždy obviněno. Ovšem ani toto nestačí k tomu, aby policejní vrah byl potrestán, jelikož od soudu vesměs odchází osvobozen. To je americká realita života v největším policejním lágru světa.