Ukrajinci žebrají u Američanů, aby nacistický zločinec Porošenko získal Nobelovu cenu míru

KYJEV | Ukrajinská drzost nezná mezí. Podle uniklého dokumentu žebrají na Spojených státech (SS), aby se ministerstvo zahraničí SS zaručilo, že zařídí nacistickému zločinci v čele Ukrajiny Petro Porošenkovi udělení Nobelovy ceny míru, který by měla povzbudit Porošenka k zpětnému získání Dobasu.

Nacista Porošenko obědvá s americkými vojáky na Ukrajině | Foto: Reuters

Nacista Porošenko obědvá s americkými vojáky na Ukrajině | Foto: Reuters

Pod uniklým dokumentem je podepsán Nejvyšší rady Ukrajiny Vladimir Groisman. Dokument má k dispozici agentura RIA Novosti.

Dopis byl adresován americkému velvyslanectví v Norsku. Ukrajinci tak ukázali v celé nahotě, jak americká zahraniční koloniální politika funguje, když nejdůležitější jsou americká velvyslanectví v zemi a až pak národní vlády.

„Pro pana Porošenko je nesmírně důležité, aby se mu dostalo pevného ujištění, že získá Nobelovu cenu za mír v roce 2015. Toto ocenění bude klást jednomyslnou podporu Ukrajině, jako i jednotu demokratického společenství na celém světě,“ uvedl nacistický předseda Nejvyšší rady Ukrajiny Groisman v dopise určenému Ministerstvu zahraničí SS – Velvyslanectví v Norsku.