Jobbik se chystá, že v roce 2018 převezme vládu v Maďarsku

BUDAPEŠŤ | V pátek premiér Viktor Orbán v hodnocení svého pětiletého vládnutí přiznal, že jediným vyzyvatelem Fideszu je Jobbik, strana která díky tvrdé intervenci Spojených států do vnitřní politiky Maďarska, kdy je vládní Fidesz úmyslně oslabován roste, ač cílem Američanů je podpora maďarských levicových zaprodanců, tak paradoxně způsobily posílení strany pronárodní.

Gábor Vona | Foto: jobbik.hu

Gábor Vona | Foto: jobbik.hu

„V parlamentních volbách v roce 2018 se maďarští voliči budou rozhodovat mezi Fideszem a Jobbikem,“ prohlásil včera v Budapešti předseda opoziční strany Jobbik Gábor Vona.

Američané chtěli zlikvidovat národ, ten se staví na odpor

Gábor Vona na sjezdu strany

Gábor Vona na sjezdu strany

Situace v Maďarsku je taková, že levice podporována Američany chřadne, tak jako Orbánův Fidesz, proto je možné si představit koalici mezi Fideszem a Jobbikem, který by měla velkou většinu.

„Každé ráno vstáváme s tím, že se připravujeme převzít vládu,“ řekl předseda Jobbiku, který připomněl, že v pátek premiér Viktor Orbán v hodnocení svého pětiletého vládnutí přiznal, že jediným vyzyvatelem Fideszu je Jobbik, informuje agentura MTI o vystoupení Vony na 12. sjezdu strany.

Obnovíme svou vlast, míní možný budoucí premiér

„Parlamentní volby vyhrajeme, nadechneme se a obnovíme svou vlast,“ slíbil předseda Jobbiku s tím, že je nutné pracovat na tom, aby jeho strana byla vnímána jako lidová pro všechny Maďary.  Tady nejde o žádný politický produkt, ale o realitu, kterou prožíváme,“ dodal.

Podle průzkumu je Jobbik více než rok stabilně druhou nejsilnější stranou v zemi, kdy se na vládnoucí Fidesz dotahuje. Předpoklad volebního vítězství v roce 2018 je tedy velmi realistický.