Mezinárodně hledaný zločinec Saakašvili na Ukrajině je důkazem, že jsou daleko od právního demokratického státu

VARŠAVA – KYJEV | Poskytnutí ukrajinského občanství Michailovi Saakašvilimu a jeho jmenování do funkce gubernárora v regionu Oděsa je důkazem o novém politickém standardu na Ukrajině, což se odráží v tom, že v zemi existuje otevřená poptávka po profesionálních Rusofobech, domnívá se sloupkař polského deníku Obserwator Polityczny. Informuje RIA Novosti.

Michail Saakašvili - Gruzínský zloděj a lhář

Michail Saakašvili – Gruzínský zloděj a lhář

Podle polského deníku se jedná o absurdní pokles ukrajinské politiky, když Petro Porošenko jmenoval Saakašviliho do funkce gubernátora a udělil mu občanství.

Saakašvili je totiž mezinárodně hledaným zločincem, po kterém pátrá i Interpol za zločiny v Gruzii, kterých se dopustil jako prezident, ale také je řádný Rusofob a chtěl válčit s Ruskem. Země tak popírá principy demokratického právního státu.


Kvalifikace na vládnutí na Ukrajině: Mezinárodně hledaný zločinec a Rusofob

„Saakašvili je respektován ukrajinskými orgány,“ připomíná polský novinář s tím, že jinak by nebyl jmenován do funkce.

Je nutno připomenout, že nacistická Ústava Ukrajiny zamítá vydávat své občany k trestnímu stíhání do druhých zemí. Před tím generální prokurátor odmítl dvakrát vydat k trestnímu stíhání Sakašviliho do Gruzie, tak jako i Spojené státy, kde se po útěku zločinec Saakašvili skrýval.

„Pokud chce Ukrajina přežít jako stát, musí pochopit, že jí nepomůže jen kypící nenávist k Ruské federaci,“ shrnul v článku.