Izraelského vojáka potrestali za vepřový sendvič

JERUZALÉM | Izraelský voják narozený ve Spojených státech (SS) vyvolal skandál porušením košer pravidel izraelské armády. Informuje Tisková agentura Slovenské republiky na svém webu Teraz.sk. Dovolil si jíst vepřový sendvič, když byl v uniformě.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Ozbrojené síly židovského státu včera oznámily, že voják, jehož jméno nezveřejní, porušil pravidla a předpisy, které od něho vyžadovaly disciplínu. Izraelská armáda dodržuje na svých základnách košer předpisy při přípravě jídla. Ty mimo jiné zakazují konzumaci vepřového masa, píše agentura AP.Voják původně dostal trest 11 dní vězení, ten mu však později byl zmírněn na omezení pohybu pouze na základně na stejně dlouhou dobu. Tedy trest zákazu vycházek za kousek vepřového masa v ústech.

Jeho příbuzní totiž komunikovali s médii a jeden z poslanců informoval o případu ministra obrany. Podle Izraelského rozhlasu se voják jen nedávno přistěhoval z amerického Bostonu. O přísných stravovacích pravidlech v armádě nevěděl. Podle vlastních slov pouze jedl šunkový sendvič, který mu připravila jeho sekulární matka.

Reklama: