Další policejní vrah osvobozen. Zastřelil bezbranného černocha v jeho bytě

MADISON | Další policejní vrah ze Spojených států nebude potrestá. Soud rozhodl zprostit jej obžaloby, jelikož podle soudu se nic neděje, když policejní vrah zastřelí neškodného zfetovaného černocha v jeho bytě, který jen tak měl bezvládně ležet. Podle informací agentury AP byl policejní vrah Matt Kenny soudně očištěn z podezření zabití.

Policejní brutalita ve Spojených státech

Policejní brutalita ve Spojených státech

„Trestní obvinění nebude vůbec předloženo a policista Kenny se brzy vrátí ke svým služebním povinnostem,“ informuje agentura AP.

Střelba na bezbranného

K vraždě došlo letos 6. března, kdy policista Matt Kenny reagoval na podnět, který byl sdělen linkou 911, kdy si někdo stěžoval, že z bytu 19-letého černocha je slyšet velmi hlasitá hudba. Kenny vstoupil do domu a spatřil otevření dveře od mladíkova bytu, proto vstoupil dovnitř. Tam hlídka objevila Tonyho Robinsona.Pitva prokázala, že Robinson byl pod vlivem halucinogenních hub, kdy jeho koordinace byla nulová, jako i nebezpečnost. Robinson měl v malátnosti uhodit paží Kennyho do hlavy. Ten jej nijak nepacifikoval hmaty, či chvaty, ale rovnou jej zastřelil.

Rozstřílel ho jako řešeto

Podle vyšetřování neměl údajně Kenny žádnou šanci použít jiných metod než střelné zbraně. Také to, že jeho oběť zemřela po sedmi zásazích střelnou zbraní policisty spíše dává tušit, že se jednalo o vraždu a ne o policejní zásah.

Skoro 400 lidí se letos stalo obětí policejní vraždy. Polovina zavražděných zbraní policisty jsou černoši

V letošním roce došlo již k 400 zabití policistou, kdy oběť byla zastřelena. Ovšem kolik policisté zavraždili lidí ve Spojených státech je vypátratelné, jelikož statistky vražd policistů tupým předmětem či jinou formou než zastřelením se nevedou.