Imbecilní referendum v Lucembursku: Volební právo pro cizince – ANO nebo NE

LUCEMBURK | Obyvatelé Lucemburska hlasují dnes v referendu, ve kterém mohou rozhodnout o tom, zda se desetitisíce cizinců žijících v této zemi budou moci účastnit parlamentních volbách určujících osud Lucemburského velkovévodství. Informuje s fanfárou proevropský propagandistický kanál TASR.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

To je cílem EU rozbít národní státy, aby nebyl rozdíl mezi občanem a cizincem s povolením k pobytu. Za zvuků hnusných tónů Ódy na radost při cestě po hlavě do prdele.

Cizinci v současnosti tvoří zhruba 46 procent populace země z 560-tisícové populace Lucemburska, které je jednou z nejmenších zemí EU. Pokud se Lucemburčané vysloví ve prospěch jejich účasti na volbách, velkovévodství se v tomto směru stane průkopníkem v rámci celé Evropské unie, uvedla agentura DPA. Průkopníkem, který se tak rozhodl spáchat národní sebevraždu.Hlasy v ústavním referendu může odevzdat přes 244.000 oprávněných voličů. Kromě rozšíření volebního práva na cizince mohou rozhodnout i o snížení věkové hranice pro účast na volbách na 16 let. Třetí otázka zjišťuje, zda si občané přejí omezení působení členů vlády na maximálně deset po sobě jdoucích let.

Rozpustí se jejich národ v nicotu?

Hlasovací právo by měli dostat cizinci, kteří mají bydliště v Lucembursku minimálně deset let a kteří se již během pobytu v zemi zúčastnili komunálních a evropských voleb.

Jedná se o referendum za evropskou federaci, nikoliv o nějaké volební právo. Obyvatelé Lucemburska ukáží zda jsou imbecilní či nikoliv. Jen imbecilní národ si přeje být rozpuštěn do masy Evropy.

Reklama: