KrajskéListy.cz: Konec tlusťochů v Čechách. Nezdravé potraviny ministerstvo zdraží a basta

PRAHA | Ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo, že v rámci strategie na podporu zdraví razantně zasáhne do stravovacích návyků Čechů. Kromě cílené osvěty hodlá zavést přirážku na nezdravé potraviny. Informují KrajskéListy.cz.

U Haliny v uchyni | Foto: TV Nova

U Haliny v uchyni | Foto: TV Nova

Server se zabývá právě, co taková bolševická regulace zmůže: Je ale otázkou, zda bude další dílčí ministerské opatření účinné. Vždyť současný životní styl většiny populace ovlivňuje mnoho různých faktorů a okolností. Mimo jiné i přetrvávající exploze kuchařských show s obézními celebritami a soutěžícími, na něž bohužel přirážku prozatím zavést nelze. Ve zprávě patrně autor narážel na pořad o vaření s Halinou Pawlovskou, která je přímo reklamou na hubenost.



Zatímco ve světě už jsou uplatňovány různé „hranolkové“ a podobné daně, jejíchž cílem je omezit konzumaci nezdravých potravin, u nás se s nimi dosud otálelo. Připomínají KrajskéListy.cz různé imbecilní omezování svobody občanů různými daněmi.

Totalita idiotů: Prostě přikáží, ono vědí, co my smíme a ne

„Česko tradičně „vítězí“ coby národ, který hodně pije, kouří, holduje drogám a špatně se stravuje. Výsledkem dosavadních kampaní je pouze zjištění, že se zdravotní stav obyvatelstva stále zhoršuje,“ upozorňují v článku.

A tak musí místo trpělivé osvěty nastoupit účinnější nástroj – zdražování, jak je tomu již v případě alkoholu a cigaret. Jenže je opět zřejmé, že zakázané ovoce nejvíce chutná a další ministerská iniciativa občany přivádí k nepříčetnosti. Připomíná server, že se na Ministerstvu zdravotnictví asi zbláznili.

A další imbecilita z ministerstva komentována zmíněným serverem: „Mimo jiné si třeba myslí, že především by se měly zakázat potraviny, dovážené ze zahraničí a hned prý budou lidé zdravější.“