Tomio Okamura: Romů jen za 14 let přibylo dvojnásobně. A podívejte se, kolik nás stojí už teď

PRAHA | V posledních dnech se stále mluví o nebezpečí vyplývajícím z imigrantů z muslimských zemí. Podle Tomia Okamury by se ale nemělo opomíjet ani druhé zásadní bezpečnostní riziko. A tím je podle něj strmý růst romské populace. Informují ParlamentniListy.cz

Tomio Okamura

Tomio Okamura

„Za posledních 70 let stoupl počet Romů v České republice 32 krát. Ano, slyšíte dobře, je to skutečně neuvěřitelný nárůst. Zatímco v roce 1945 u nás žilo 10 tisíc Romů, letos je to podle odhadů 320 tisíc. Jen za posledních 14 let se jejich počet zdvojnásobil,“ počítá Okamura.Okmura připomíná, že z 320 ticíc jich je 12 tisíc ve věznicích, kdy už jen toto nás stojí kolem 4 miliard ročně. Pak dalších dvacet miliard jim prý podle Okamury vyplácíme na sociálních dávkách. „A to ani nejde spočítat ekonomické škody vzniklé například tem, které navštíví sběrači železa,“ komentuje krádeže šrotu předseda SPD a poslanec Okamura.

To je vládní rasismus proti většině

„Je také pravidlem, že Romům platí advokáta u soudu stát. Vzhledem k tomu, že podíl tohoto etnika na zločinu je velmi vysoký, jde o další obrovskou zátěž pro státní rozpočet,“ dodává předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie.

Video ZDE.

„Tyto nekoncepční rasistické vládní návrhy my v našem hnutí Svoboda přímá demokracie (SPD) absolutně odmítáme. Odmítáme rozlišovat občany České republice podle rasy či barvy pleti a zvýhodňovat určité menšiny, jak to navrhuje tato vláda. Je to odporné,“ uzavřel Okamura.