Nemocnice ve Spojených státech údajně okrádají pacienty. Mají účtovat i desetkrát větší náklady na léčbu, než je realita

WASHINGTON | Nová americká studie prokazuje, že 50 nemocnic Spojených států účtuje nepojištěným pacientům přibližně 10-krát více, než je běžná cena ošetření. Informaci zveřejnila Press TV s odvoláním na studii zveřejněnou v Health Affairs.

Ilustrační snímek | foto: floridahospital.com

Ilustrační snímek | foto: floridahospital.com

Polovina z 50 nemocnic je v provozu systému veřejného zdravotnictví, dokud 14 nemocnic řídí společnost Hospital Corp. of America. Informuje o článku irského webu slovenský zpravodajský server HlavnéSprávy.sk.Podle Gerarda Andersona, spoluautora studie a profesora na Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, nemocnice požadují neúměrnou finanční náhradu, protože mohou. „Právě nemocnice si samy vytvářejí ceny a nikdo jim to nemůže zakázat,“ dodal Anderson.

Při nákladech 100 dolarů je účet 1 000 dolarů

Na vrcholu seznamu se nachází Zdravotnické centrum North Okaloosa. Centrum sídlí na Floridě. Disponuje 110 lůžky. Nemocnice si účtuje až 12,6-násobné náklady oproti skutečným.

Všech 50 zdravotnických zařízení, kromě jednoho, patří mezi neziskové subjekty. Až 20 z nich se nachází v jihovýchodním státě Florida.

Těchto 50 nemocnic má nejvyšší přirážku zisku ze všech 5 000 nemocnic, které se nacházejí ve Spojených státech. Anderson vysvětlil, že pokud stoji péče 100 dolarů, tyto nemocnice vám průměrně naúčtují 1 000 dolarů.