Prasečí praktiky v ČSSD? Němečkovi údajně v rámci stranických půtek ohledně pražských nemocnic mají drsně vyhrožovat

PRAHA | S výhrůžnými anonymy se nyní musí potýkat ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), upozorňuje server Týden.cz s tím, že nepodepsané výhrůžky se snaží ministra odradit od kontrol hospodaření v pražských nemocnicích. Podle informací serveru je za výhrůžkami vnitrostranický boj. Informuje server ParlamentniListy.cz.

Svatopluk Němeček | foto: Hans Štembera |parlamentnilisty.cz

Svatopluk Němeček | foto: Hans Štembera |parlamentnilisty.cz

„Okamžitě ukončete vaše tažení proti nemocnicím, nebo narazíte do skály, která vás rozdrtí!“ zní anonymní výhrůžka snad až osobní fyzickou likvidací. Tiková mluvčí Štěpánka Čechová potvrdila anonymní vzkazy, avšak k jejich obsahu se odmítla vyjádřit.Podle Týdne.cz všechny anonymy přesvědčují Němečka, aby se okamžitě přestal zajímat o hospodaření pražských nemocnic, do kterých v minulých měsících poslal auditory.

Prasečí boj mezi socany?

Aktivity jako rušení dceřiných společností v Nemocnici Na Homolce, odvolání ředitele vinohradské nemocnice a některá další opatření k zlepšení hospodaření pražských nemocnic mohly v určitých kruzích budit nervozitu a negativní emoce,“ připustila nicméně Čechová.

„Sváťa pozapomněl, že na pražské nemocnice je napojena řada místních vlivných členů ČSSD. Kolegy tím velmi zneklidnil, tak ho teď možná chtějí trochu poškádlit,“ řekl serveru pod příslibem anonymity jeden z členů krajského výkonného výboru strany, píšou ParlamentniListy.cz.

Miloslav Ludvík, ředitel Fakultní nemocnice Motol a zastupitel za ČSSD je na řadě a jeho nemocnici má auditní tým zkontrolovat. V rámci ČSSD si měl už na ministra i stěžovat. Napsal někdo z jeho okolí něco? Či mu tečou nervy?