Policie odchytla běžence ve vlaku; Pak že tu už nejsou

KLADNO | V noci z úterý na středu proběhla na území Středočeského kraje akce odboru cizinecké policie s názvem „VLAK“, informuje policejní mluvčí Michaela Nováková na policejním webu. A několik běženců bylo pochytáno.

Imigranti? Nebo invazní jednotky?

Imigranti? Nebo invazní jednotky?

„Policisté se vydali kontrolovat mezinárodní vlakové soupravy směřující na západ od našich hranic. Krátce po půlnoci se hlídkám podařilo zadržet šest běženců, kteří cestovali vlakem „Metropol“ z Budapešti do Berlína a soupravou „Jesenius“ z Budapešti do Hamburku. Jednalo se o muže ve věku osmnáct až devětadvacet let,“ sdělila Nováková.

Pochytání budou vyhoštěni

Dále pak informuje, že čtyřem občanům syrské národnosti bylo předáno rozhodnutí o povinnosti opustit území České republiky a bylo zahájeno readmistní řízení, protože neoprávněně vstoupili do naší země. Následně budou transportováni do Rakouska.Dva Afgánci obdrželi rozhodnutí o povinnosti opustit území, byli zajištěni do záchytného zařízení pro cizince Bělá Jezová a bylo zahájeno dublinské řízení. Tito muži musí opustit také území naší republiky a vrátí se do státu, kde podali prvotní žádost o azyl, v tomto případě do Maďarska.

Lhář z Afganistanu to už u nás znal

 

Nováková ve své tikové zprávě pokračuje slovy: „U muže, který o sobě tvrdil, že je mladistvý, bylo nutné udělat rentgenové vyšetření zápěstních kůstek, aby byl zjištěn jeho skutečný věk, jelikož policisté měli podezření, že uvádí nepravdivé údaje o svém narození.“ To se nakonec potvrdilo. Lékařské vyšetření prokázalo, že se jedná o muže ve věku minimálně devatenáct let.

A dále k údajnému mladistvému lháři dodává: „Provedená lustrace ukázala, že do České republiky vstoupil již po čtvrté a pokaždé uvedl jinou identitu.“

Drogy a falešné peníze

Navíc policisté objevili u jednoho ze zadržených padělané turecké bankovky, které byly následně předány ČNB.

Další z běženců měl u sebe marihuanu. V obdobných kontrolách bude cizinecká policie Krajského ředitelství policie Středočeského kraje dále pokračovat, končí tisková zpráva o rejích běženců v České republice.