Čadské úřady po teroristickém útoku v hlavním městě zakázaly ženám nosit burku

N’DJAMENA | Vláda Čadu po dvou bombových teroristických útocích v hlavním městě N’Djamena úplně zakázala nošení burek ženám, aby nemohly skrývat tvář, informovala RIA Novosti s odkazem na čadského premiéra Deuba Kalzeube Pahimi.

Ilustrační snímek | foto: stalo-se.cz

Ilustrační snímek | foto: stalo-se.cz

V pondělí došlo v rámci základny bezpečnostních sil v N’Djameně k sérii výbuchů. Sebevražední atentátníci zaútočili před hlavním policejním velitelstvím a policejní akademií. Oběti výbuchů bylo třicet tři a několik desítek poraněných. „Vláda obvinila z odpovědnosti za to co se stalo militatní skupinu Boko Haram,“ informuje RIA Novosti.Islámský stát v západní Africe (ISWA), tak se dnes nazývají teroristé z Boko Haram, kteří se přihlásili k Islámskému státu. Útok na čadském území má být odvetou za zapojení čadské armády do koalice Nigérie, Nigeru a Kamerunu. Tato koalice má za cíl z pověření Africké unie zlikvidovat ISWA (Boko Haram).

„Od dnešního dne platí zákaz nošení burky, nejen na veřejných místech a ve škole, ale na celém území,“ citovala AFP absolutní zákaz čadské vlády. V úterý byl v zemi vyhlášení třídenní státní smutek za oběti teroristických útoků.