Vladimir Vladimirovič Putin vyzval Západ, aby vyvinul nátlak na Kyjev a pomohl vyřešit krizi

PETROHRAD | Podle Vladimira Vladimiroviče Putina Západ nesmí zasahovat do záležitostí Moskvy a nikdo nebude dávat Rusku ultimáta. Ruský prezident Vladimir Vladimirovič včera obvinil Západ a především Spojené státy z krize na Ukrajině, informuje slovenský server HlavnéSPrávy.sk s odvoláním na Reuters.

Vladimir Vladimirovič Putin

Vladimir Vladimirovič Putin

„Západ by měl vyvinout nátlak na Kyjev, aby pomohl vyřešit krizi,“ uvedl Ruský prezident a dodal, že Moskva je připravena uplatnit svůj vliv na proruském východě Ukrajiny, aby se našel kompromis a zabezpečilo se plné uplatňování mírových dohod uzavřených v únoru v Minsku.„Když se začnou prosazovat politická rozhodnutí, nebudou tam již žádné zbraně,“ míní k problému východní Ukrajiny ruský prezdient Vladim Vladimirovič, když odpovídal na otázku, na mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě, zda Rusko vyzbrojuje separatisty na východě Ukrajiny.

Putin dále uvedl: „Nikdo nesmí zasahovat do záležitostí Moskvy. Nikdo nesmí dávat Rusku ultimáta.“

My víme, co potřebujeme – nejsou to rady Spojených států

„Ve skutečnosti nám Spojené státy říkají, že vědí lépe, co potřebujeme. Definujme si vlastní zájmy a naše potřeby sami. Nikdo by s námi neměl mluvit jazykem ultimát,“ citovaly Vladimira Vladimiroviče HlavnéSprávy.sk.

Rusko podle Putinových slov má dostatečnou zásobu vnitřní síly, aby překonalo své nynější hospodářské problémy.

Prezident ujistil investory, že Rusko zůstává otevřené obchodu se Západem a udělá vše pro to, aby pro investory zajistilo transparentní a předvídatelnou ekonomiku. Vyjádřil také přesvědčení, že spolupráce Moskvy se Západem bude pokračovat.

Reklama: