Etnický Ind míří do Bílého domu: Roztržený pytel s kandidáty? Republikáni mají už 13. uchazeče o prezidentskou nominaci

NEW ORLEANS | Bobby Jindal je prvním etnickým Indům narozeným v USA, ucházejícím se o úřad amerického prezidenta, informuje slovenský server HlavnéSprávy.sk o úmyslu ucházet se ve stranickém boji o pozici kandidáty na prezidenta prvního etnického Inda.

Bobby Jindal | foto: nymag.com

Bobby Jindal | foto: nymag.com

Guvernér amerického státu Louisiana Bobby Jindal oznámil včera svůj zájem ucházet se o nominaci Republikánské strany pro prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.


„Jmenuji se Bobby Jindal a kandiduji za prezidenta Spojených států,“ uvedl na své internetové stránce Jindal, kterému je čtyřicet čtyři let. Svou kandidaturu měl Jindal oficiálně oznámit ještě včera ve čtvrti Kenner, která je předměstím new Orleansu.Jindal, který je dvojnásobným guvernérem Louisiany, a svůj stát zastupoval do roku 2008 i ve Sněmovně reprezentantů amerického Kongresu, je v pořadí 13. uchazečem o prezidentskou nominaci republikánů, mezi které patří i bývalý guvernér státu Florida Jeb Bush či velkopodnikatel Donald Trump, píše slovenský server k republikánským kandidátům.

Reklama: