Totalita na 100 %: Guvernér Alabamy nařídil odstranit vlajky Konfederace, pokračování v poválečné propagandě

MONTGOMERY | Guvernér amerického státu Alabama vydal příkaz, aby byly z budov Kapitolu, sídla parlamentu a vlády tohoto jižanského státu, odstraněny vlajky Konfederace. Oznámil to v noci na včerejšek jeho úřad. Guvernér Robert Bentley se tak připojil k narůstajícímu hnutí politiků, zavrhujících tento symbol spojován s otroctvím, informovala dnes agentura Reuters.

Vlajka konfederace

Vlajka konfederace

Informce Reuters je ovšem propagandistická lež, tehdejší válka mezi Severem a Jihem nebyla o otroctví, ale o centralizace a nastolování nových daňových pořádků. Celá historie Spojených států po občanské vále je doprovázená propagandou vůči nepřátelům, tak dostal jih nálepku rasistů.

Guvernér v prohlášení, které zveřejnil týden po masakru devíti černošských věřících v kostele v jihokarolínský Charlestonu, zdůraznil: „Je správné to udělat,“cituje totalitního idioty TASR na webu Teraz.sk.


Vlajky, umístěné na Památníku Konfederace v Alabamské metropoli Montgomery na Kapitolu, byly staženy ve středu ráno. Podle mluvčího guvernéra Bentlehoy přijal toto rozhodnutí, protože nechtěl, aby spor o vlajky Konfederace odváděl pozornost od dalších státních záležitostí. Tak raději jako idiot stáhl ocas a podpořil zavedení další totality.


Vlajka konfederační Jihu, bojujícího v americké občanské válce proti zrušení otroctví, se stala hromosvodem pro rozhořčení po minulý masakru v kostele v Charlestonu, kterou podle úřadů motivovala rasová nenávist pachatele. To ovšem tvrdí především úřady, když střílí černý tak je blázen, když bílý, tak je rasista.

Reklama: