Wilders ukázal v televizi karikatury proroka Mohameda

AMSTERDAM | Mluvčí Rady marockých mešit označil Wildersovo vystoupení za reklamní tah, informuje slovenský zpravodajský server HlavnéSprávy.sk.

Wilders ničí hadr posetý hvězdami

Wilders ničí hadr posetý hvězdami

Protiislámský politik Geert Wilders zveřejnil včera ve vysílání nizozemské televize obrázky nakreslené pro výstavu karikatur proroka Mohameda v americkém státě Texas, na kterou v květnu zaútočili dva ozbrojenci, hlásící se k organizaci Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters.


Mluvčí Rady marockých mešit v Nizozemsku Aissa Zanzen označil Wildersova vystoupení ve vysílacím čase vyhrazeném pro politické strany za reklamní tah. „Wilders dělá vše pro to, aby provokoval muslimy,“ řekl Zanzen. Ovšem, co mají co muslimové v Nizozemí pohledávat. Pokud sem přivandrovali, tak se měli vzdát svého středověkého náboženství. Evropa si už středověk jednou prožila.

Wilders je islamisty na seznamu smrti

V prohlášení zveřejněném po zveřejnění karikatur proroka ve vysílání nizozemské televize, Wilders popřel, že by z jeho strany šlo o provokaci. „Dělám to proto, abychom ukázali, že jsme za svobodu slova a že se nikdy nepodřídíme násilí,“ uvedl Wilders.

Wilders žije pod celodenní policejní ochranou od roku 2008, kdy na internetu zveřejnil svůj sedmnácti minutový protiislámský film Fitna, za který islamisté zařadili jeho jméno na seznam osob odsouzených k smrti. To je islám – vraždy pro radost.