Odveta přišla ihned: Rusko prodloužilo embargo na dovoz potravin o jeden rok

MOSKVA | Prodloužení embarga se očekávalo, protože tento týden Evropská unie rozhodla o prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku o šest měsíců. Informuje TASR na webu Teraz.sk.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Rusko včera prodloužilo embargo na dovoz západních potravin, a to o jeden rok. Informovaly o tom agentury TASS a AP, které oznámily, že příslušný dekret podepsal ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin.


Samotné embargo bylo odpovědí Ruska na hospodářské sankce západních zemí vůči Moskvě, ale zdůvodněno bylo nízkou kvalitou potravin, které firmy do Ruské federace dovážely. Potravinové embargo se týká ovoce, zeleniny, masa, mléka a mléčných výrobků, jakož i mořských produktů.


Předpokládalo se však, že Moskva zvolí podobné prodloužení embarga. Putin však dnes oznámil, že dosavadní zákaz Ruska na dovoz potravin ze západních zemí zůstane v platnosti až do 24. června 2016.

„Jsem přesvědčen, že prodloužení embarga pomůže ruskému ekonomickému sektoru,“ prohlásil Vladimir Vladimirovič. Embargo se kromě EU a Spojených států týká i Austrálie, Japonska, Kanady a Norska, kdy tyto země uplatnily sankce.

Reklama: