Počet obětí sebevražedného útoku na šíitskou mešitu v Kuvajtu se zvýšil na 25

KUVAJT | Militantní organizace Islámský stát (IS) se přihlásila k odpovědnosti za sebevražedný bombový útok v šíitské mešitě v Kuvajtu během dnešních modliteb, který si vyžádal lidské životy a zraněných. Informují HlavnéSprávy.sk s odkazem na prohlášení zveřejněném teroristy na sociálních sítích.

zavraždění šíitové v kuvajtské mešitě

zavraždění šíitové v kuvajtské mešitě

V prohlášení teroristé uvádějí i jméno sebevražedného vraha, byl to islámský pes Abů Sulajmán al.Muwáhid. Ten zaútočil a vraždil v mešitě odmítačů, kdy takto jsou označování sunnitskými muslimy muslimové šíitští, což v očich militantů je být jako nevěřící. Podle informací Islámského státu byly zabity desítky lidí.


Guvernér města Kuvajt Sabine Muhanna tiskové agentuře Reuters oznámil, že o život přišli čtyři lidé a dalších osm osob je v kritickém stavu. Svědek dodal: „Bombový útok se stal v době, kdy byla mešita nabitá během významných pátečních modliteb až 2000 věřícími.“

Vraždy jako nástroj teroru

Incident se stal v mešitě imáma Sadik v Kuvajtu, hlavním městě Kuvajtský státu na Arabském poloostrově. V této zemi Perského zálivu, která má smíšené muslimské obyvatelstvo sunnitů i šíitů vládla navzdory často bouřlivému parlamentnímu politickému životu dosud relativní bezpečnost a stabilita.


Očitý svědek incidentu uvedl, že útočník vešel do mešity v době, kdy se věřící kleče modlili, a následně odpálil nálož, kterou měl připevněnou na těle. Mohutný výbuch údajně poškodil i stěny a strop mešity ve východní části kuvajtské metropole.

Islámský stát vyzval v úterý své bojovníky, aby během právě probíhajícího muslimského postního měsíce ramadán vystupňovali své útoky proti křesťanům a šíitům, ale i sunnitům, kteří po boku Spojených států bojují proti nim.

Reklama: