Plánoval to Pentagon? Když si dovolí Spojené státy tvrdit: Důkazy o spojitosti mezi pátečními útoky nejsou

WASHINGTON | Interpol nabídl Tunisku, Francii, Kuvajtu a Somálsku pomoc při vyšetřování teroristických útoků, které se odehrály v pátek. Informuje TASR na webu Teraz.sk. Ovšem Spojené státy (SS) v tom souvislosti nevidí.

John Kirby

John Kirby

Důkazy o možné spojitosti mezi pátečními teroristickými útoky ve Francii, Tunisku, Kuvajtu a Somálsku zatím nejsou. Prohlásil to americký resort diplomacie, kterého v noci na dnešek citovala agentura Reuters.

Spojené státy „vyrobily“ Islámský stát, proto mlží

teroristé IS s americkou vojenskou technikou

teroristé IS s americkou vojenskou technikou

Jsou Američané tak debilní, nebo mají za debily všechny ostatní, nebo tyto útoku přímo byly řízeny z Pentagonu? Ke všem se přihlásila teroristická organizace Islámský stát, která vznikla v Sýrii z rebelů, které vycvičili a financovaly právě Spojené státy pro boj proti režimu prezidenta Assada.


Podle mluvčího ministerstva války SS (Pentagon) Johna Kirbyho se útoky stále vyšetřují. „Neexistuje žádný náznak na taktické úrovni, že byly koordinované,“ uvedl mluvčí. Taktně kryje své spojence.

Evropa to vidí jinak

Mezinárodní policejní organizace Interpol mezitím nabídla Tunisku, Francii, Kuvajtu a Somálsku pomoc při vyšetřování daných teroristických útoků.

Ústředí Interpolu ve francouzském Lyonu je v kontaktu s úřady dotyčných zemí, kdy je třeba vyšetřování koordinovat, aby se příště mohlo předcházet k tolika útokům v jeden den, kdy právě představitelé Islámského státu vyzvali své stoupence, aby nevěřící v rámci Ramadánu hromadně vraždili.

Reklama: