Britská královna by se měla mít na pozoru. Uprchlíci přespávají na ulici jen pár metrů od její ložnice

LONDÝN | Britský premiér David Cameron nedávno přislíbil zpřísnění přistěhovalecké politiky, ale situace se mezitím zhoršuje každým dnem. Britský deník Daily Mail informuje o uprchlících, kteří už přespávají i poblíž Buckinghamského paláce, který je sídlem královny Alžběty.

Královna Alžběta | foto: www.telegraph.co.uk

Královna Alžběta | foto: www.telegraph.co.uk

„Uprchlíci přespávají ve svých spacích pytlech na prestižní adrese, v ulici Grosvenor Place, která se nachází jen pár metrů od Buckinghamského paláce.“, informuje deník a dodává, že zdejší řadové historické domy nabízejí realitní kanceláře za mnoho miliónů liber. Mimo jiné zde sídlí mezinárodní developerské společnosti a například také Mezinárodní obchodní komora. Na publikovaných fotografiích je skupina několika starších mužů a žen. Podle deníku přespává na ulici každým rokem asi 6500 lidí, z nich téměř polovinu tvoří uprchlíci.


„Přesto je nezvyklé, aby byli viděni na takových místech, jako je právě Grosvenor Place. Pravidelně uprchlíci v poslední době táboří také na sousední Park Lane a blízko luxusního hotelu Dorchester, kde hosté platí za pokoj minimálně 550 liber a za apartmán dokonce 7000 liber.“, konstatuje Daily Mail. Další uprchlíci se usídlili také v centru na Marble Arch, tedy v oblasti, kde se ceny domů pohybují v řádech desítek miliónů liber. Podle oficiálních statistik se v mezi dubnem 2014 a březnem 2015 zvýšil počet bezdomovců a uprchlíků v ulicích Londýna o 16%.

celý text v angličtině najdete ZDE

„Tato místa jsou soukromým majetkem a my nemáme potřebné pravomoci, abychom mohli celou záležitost nějakým způsobem řešit. Budeme však v kontaktu s majiteli zmíněných nemovitostí a rádi jim nabídneme pomocnou ruku. Bereme tento problém velmi vážně a vyšleme do terénu speciální týmy s cílem zajistit bezpečnost těch, kteří potřebují pomoc. Spolupracujeme s policií a s imigračním úřadem na tom, abychom nepřipustili jakékoli nevhodné chování inkriminovaných osob.“, cituje Daily Mail vyjádření mluvčího Městské rady Westminsteru, jenž se nachází v samotném centru Londýna.


Daily Mail v souvislosti s tímto případem poukazuje na setkání evropských politických špiček v Belgii, kde se sešli, aby diskutovali o rostoucí migrační krizi. „Před několika týdny byli na Marble arch pozorována další skupina uprchlíků, kteří zde spali na holé zemi. V oblasti se nyní takto zdržuje asi sedmdesát uprchlíků. Majitelé okolních obchodů kritizují pomalý postup úřadů a tvrdí, že pro vyřešení tohoto problémů dělají jen velmi málo. Podle jejich slov tady takto přespávají někteří uprchlíci již dva roky a jejich počet stále roste. Městská rada ve Westminsteru se pokoušela dostat uprchlíky pryč z této čtvrti již mnohokrát. Dokonce jim i dávala peníze na lístky, aby se mohli vrátit domů. Radní však tvrdí, že k úplnému vyřešení problematiky by potřebovali disponovat více pravomocemi.“, píše Daily Mail.

převzato z Parlamentních Listů | Zdroj.