Kuvajt zveřejnil totožnost sebevražedného atentátníka, který v pátek zabíjel v šíitské mešitě

KUVAJT | Občan Saúdské Arábie Fahd Suleiman Abdel Mohsen al-Kaban přijel do Kuvajtu v pátek a ve stejný den spáchal odporný teroristický útok mezi farníky v šíitské mešitě. Informuje agentura RIA Novosti.

Mešita po útoku sebevražedného teroristy  | foto: ria.ru

Mešita po útoku sebevražedného teroristy | foto: ria.ru

Kuvajtský Ministerstvo vnitra zveřejnila totožnost sunnitského sebevražedného atentátníka, který spáchal brutální sebevražedný útoku na mešitu v Kuvajtu, při kterém zabil 27 lidí. Sunnitský vrah byl občanem Saúdské Arábie a jmenoval se Fahd Suleiman Abdel Mohsen Al-Kaba.


Exploze otřásla šíitskou mešitou v průběhu pátečních modlitbách 26. června. Podle předběžných údajů vyšetřování vešel Al-Kaba do mešity a odpálil na sobě nastražené výbušniny. Odpovědnost za teroristický útok převzala teroristická organizace Islámský stát.


Sunnité označují šíity jako odmítače pravé víry, proto je považují za stejné nevěřící jako křesťany, židy či jiné jinověrce, nebo bezvěrce. Představitelé Islámského státu vyzvali své stoupence, aby právě v probíhajícím postním svátku Ramadán povraždili co nejvíce nevěřících.

Reklama: