Assange odhalil spiknutí Saúdské Arábie, Kataru a Turecko proti Sýrii

LONDÝN | Portál WikiLeaks publikoval více než 70 tisíc dokumentů, které byly šifrované. Jednalo se o dokumenty, které mapují komunikaci Saúdskoarabského ministerstva zahraničí s konzuláty po celém světě. Informuje ruský server Pohled s odkazem na agenturu RIA Novosti.

Julian Assange | foto: stalo-se.cz

Julian Assange | foto: stalo-se.cz

Archiv obsahuje také zprávy od různých státních institucí v Saúdské Arábii, včetně ministerstva vnitra a zpravodajské služby. Projekt byl pojmenován Arábie píše.


„Zveřejněné dokumenty ukazují, že v roce 2012, Saúdská Arábie, Katar a Turecko uzavřely tajnou dohodu ke svržení syrské vlády,“ informoval Julian Assange.

Sunnitská agresivní koalice pod velením Saúdské Arábie

Assange také dodal, že v daném spiknutí proti Sýrii jsou zapojeny také Spojené státy, Francie a Velká Británie. „I oni mají svou roli.“

Dodal také znepokojující informaci: „Ve stejné době roste nezávislost amerických spojenců v regionu. Oni se chovají agresivně,“ obvinil agresivní sunnitské státy v regionu.

„Saudská Arábie je považována na Blízkém východě za psa na vodíku,“ uvedl Assange, kdy mají být na vodítku Spojených států, ovšem podle Assange to může být i trochu jinak.


„Člověk by si mohl myslet, že vede psa. Ovšem někdy je pes tak velký, že člověka vleče.“ Přirovnal situaci mezi Spojenými státy a Saúdskou Arábií, která je v čele Arabské agresivní koalice, která ničí Sýrii a nyní i Jemen, jako ohrožuje i celý Blízký východ.

Reklama: