V Praze se demonstrovalo proti imigrantům i šibenicemi. Zasahovali těžkooděnci

PRAHA | Ve středu odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskutečnila demonstrace proti imigrantům, kvótám a za vystoupení z Evropské unie. Protestů se podle vyjádření mluvčího pražské policie Tomáše Hulan zúčastnilo odhadem 750 lidí, informoval slovenský server HlavnéSprávy.sk.

Adam Bartoš v akci | foto: parlamentnilisty.cz

Adam Bartoš v akci | foto: parlamentnilisty.cz

Po úvodních proslovech, které přednesli předseda SPD Tomio Okamura, zpěvák Aleš Brichta a bývalý novinářAdam Bartoš, který je předsedou Národní demokracie.Okamura zopakoval, že imigranti putující na lodích do Evropy by měli být zastaveni ještě na moři. Nato dav lidí skandoval heslo „Čechy Čechům!“. Na Okamuru také létala vejce.

Kromě Okamury na akci vystoupil například i Aleš Brichta. Ten se rovněž netajil obavami z imigrantů. Jak uvedl, neobává se nevzdělaných lidí, kteří prchají před život ohrožující hrozbou ze své domoviny, ale „těch, kteří mu uřežou hlavu

Pochodu bránili demonstranti, které zpacifikovali těžkooděnci

Policie v akci proti odpůrcům demonstrace

Policie v akci proti odpůrcům demonstrace

„Protestující se následně podle plánu vydali na pochod směrem k Úřadu vlády. Ještě na Václavském náměstí u Můstku se jim ale postavili anarchisté. Proti těm zakročili policejní těžkooděnci, a to celkem brutálním způsobem, informovaly ParlamentniListy.cz.

Reportér ParlamentníchListů.cz viděl mladé dívky, které po zásahu policie padaly na zem, kde byly zajištěny.


Šibenice v akci

šibenice na demosntraci

šibenice na demosntraci

Demonstranti během protestů vykřikovali hesla jako „Čechy Čechům“, „My jsme národ“, nebo „My jsme tady doma“. Účastníci varovali před masami nadržených černochů.

V davu demonstrantů byly neseny i šibenice? Komu ten vzkaz byl adresován? Na šibenici byl nápis srovnávající Evropskou unii se Sovětským svazem.

Ovšem na jedné se šibenic byl i nápis „Za velezradu,“ té se totiž podle demonstrantů dopustili někteří čeští politici, jako například premiér Bohuslav Sobotka.