Dva francouzští vojáci v africkém státě Burkina Faso zneužili malé holčičky

PAŘÍŽ – OUAGADOUDOU | Francouzští vojáci se dopustili sexuálního obtěžování dvou děvčátek ve věku tří a pěti let, informuje slovenský zpravodajský server HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek


Prokuratura v Paříži zahájila předběžné stíhání pro podezření z trestné činnosti pedofilního charakteru vůči dvěma příslušníkům francouzských ozbrojených sil umístěných v africkém státě Burkina Faso, informovaly včera justiční zdroje.Trestní oznámení na dva suspendované vojáky podal v úterý večer francouzský ministr obrany Jean-Yves Le Drian. Mluvčí francouzské vlády Stéphane Le Foll dnes potvrdil, že justiční orgány obou zemí již navázali kontakt, aby obou vojáků mohli v co nejkratším čase přepravit do vlasti a postavit tam před soud.„Francouzští vojáci se zavázali bojovat proti terorismu, chránit tamní obyvatelstvo,“ připomněl mluvčí. Podle oficiálních zdrojů se vojáci v neděli dopustili sexuálního obtěžování dvou děvčátek ve věku tří a pěti let.

V jednom ze dvou případů to ještě natočili kamerou a tento záznam našla matka dítěte v kameře zapomenuté vojáky na místě činu. Obě děti, jejichž rodiče byli v přátelském vztahu s podezřelými, mají dvojí občanství.

Reklama: