Matteo Renzi: Ti kdo považují Rusko za hrozbu, tak neznají tuto zemi

BERLÍN – ŘÍM | Italský premiér Matteo Renzi během projevu na univerzitě v Berlíně, řekl, že ohrožování Západu Ruskem je omyl. Informuje agentura RIA Novosti s tím, že to napsal italský server La Stampa.

Mateo renzi| foto: www.west-info.eu

Mateo renzi| foto: www.west-info.eu

„Ve svém úvodním projevu, předseda představenstva Rady ministrů (v Itálii premiér, red. pozn.) uvedl důležité a neočekávané pasáže: Když už mluvíme o vztazích s Ruskem, Renzi zdůraznil svůj nesouhlas s západními postoji a konstatoval, že definice Evropy jako protiváhy k Rusku je politická chyba a kulturní zločin, či historická lež,“ píše italský web.Pokud jde o politické otázky tak premiér Renzi uvedl: „Mluvit o válce proti terorismu a nezahrnovat do spolupráce Rusko je strategická chyba.“ Dále uvedl, že vnímat Evropskou unii jako antiruskou je omyl. To podle něj znamená, že nositelé takových myšlenek Rusko vůbec neznají, ale že neznají ani Evropu.

Mateo Renzi také poznamenal: „Rusko je partnerem, který se musí k Evropě vrátit.“ Ovšem otázka zní, zda Rusové vůbec po antiruské hysterii budou mít zájem.Italský web uznává, že sympatie vůči Ruské federaci jsou známe u italského premiéra, ale že bylo velmi překvapivé, že takto slova pronesl v Německu, kdy německá vláda je právě kolébkou antiruských sankcí.