V Maroku rozbili buňku teroristů napojených na Islámský stát

RABAT | Vláda Maroka včera oznámila, že bezpečnostní síly země rozbily buňku islamistických teroristů napojených na Islámský stát (IS). Měla i členy, kteří měli výcvik k zacházení se zbraněmi a výbušninami. Informuje TASR na webu Teraz.sk.

Islámský stát

Islámský stát


Severoafrické vlády jsou ve stavu vysoké pohotovosti po řádění střelce v tuniském plážovém letovisku Susa z minulého pátku, kde zabil 38 cizinců, převážně britských turistů. K útoku se přihlásila právě extremistická organizace IS.Marocká buňka složená z devíti členů byla aktivní ve velkých městech, například v Meknès, Tetuánu, Tangeru a El-Aaiúne v oblasti Západní Sahara. Uvedlo to v prohlášení ministerstvo vnitra, které citovala tisková agentura Reuters.

Buňka byla v kontaktu s Islámským státem v Iráku a Sýrii a snažila se povzbudit mladé dobrovolníky, aby bojovali v řadách IS. „Buňka využívala internet k získání odborných znalostí o výrobě výbušnin a chemických látkách, ale i o zacházení se zbraněmi,“ upřesnilo ministerstvo v prohlášení.
Marocká vláda je přesvědčena, že po boku ozbrojených skupin v Sýrii a Iráku bojuje 1500 marockých státních příslušníků. Přibližně 220 z nich se vrátilo domů, kde je zatkli, a 286 Maročanů bylo zabito.